Famed Żywiec – Зелена фабрика року

Famed Żywiec був удостоєний нагороди в категорії «Зелена фабрика» на восьмому конкурсі «Фабрика року». Другим переможцем в цій категорії став завод Mercedes Benz в Яворі. Журі високо оцінило реалізовані компанією рішення в області замкнутого циклу управління, які дозволили компанії практично до нуля знизити кількість неперерабативаемих відходів. У 2018 році компанія Famed справила 160,869 тонн постпроізводственних відходів, 99,95% з яких були перероблені або повторно використані нами, і тільки 84 кг були відправлені на звалища.

У номінації «Зелена фабрика року» члени журі оцінили застосування екологічно чистих рішень в компаніях – максимальну енергоефективність, дотримання нормативних вимог, захист навколишнього середовища, мінімізацію втрат в виробничих процесах, утилізацію відходів та поводження з небезпечними речовинами. На думку організаторів конкурсу, сучасна виробнича компанія повинна враховувати вплив своєї діяльності на навколишнє середовище, а також керувати матеріалами, відходами і енергією відповідно до принципів екологічного розвитку.

Famed Zywiec зеленая фабрика

Крім Famed, другий завод, який отримав нагороду в цій категорії (ex aequo), – це завод Mercedes Benz Manufacturing Poland в Яворі. Завод в Яворі – перший завод в Польщі, що повністю працює на відновлюваних джерелах енергії.

Хороші результати і, більш того, послідовне поліпшення ефектів в області захисту навколишнього середовища були б неможливі без наслідків при впровадженні рішень управління замкнутим циклом і більш чистого виробництва. Нам дуже приємно отримати цю престижну нагороду. Famed Żywiec доводить, що не тільки світові компанії, такі як Mercedes Benz, можуть служити хорошим прикладом. Ця нагорода також доводить, що успіх в бізнесі може йти рука об руку, коли мова йде про відповідальний підхід до питань навколишнього середовища, – Marek Suczyk, віце-президент Famed Żywiec.

Щорічно Famed Żywiec виробляє більше 3000 екземплярів продукції – лікарняних ліжок, операційних столів і візків для перевезення пацієнтів. У виробництві використовуються, зокрема, 288 тонн різних марок сталі, 135 км сталевих труб і профілів, а також пластмаси. Переробляє сировину – чорна і нержавіюча сталь, хімічні відходи гальванічних процесів, використані пенополіуретани, наповнювачі матраців, упаковка, деталі виробництва, відходи зварювання, масла. Безліч фракцій і матеріалів, які переробляються і використовуються повторно, є проблемою.

У Famed весь процес рекуперації сировини складніше, ніж в інших компаніях, які можуть похвалитися 90-відсоткової або більш високим ступенем утилізації відходів. На нашому заводі в цьому процесі бере участь безліч людей на різних рівнях управління. Через складність виробництва він також вимагає від нас значних фінансових витрат. Тому ми тим більше задоволені досягнутими результатами, які з кожним роком стають все краще, – Michał Grossy.

Famed Żywiec - Зеленая фабрика года

Титул «Завод року» присуджується редакторами журналів Inynieria i Utrzymanie Ruchu і Control Engineering Poland. Конкурс проводиться на просування виробничих підприємств, які є лідерами по впровадженню найсучасніших рішень і технологій (в області технічного обслуговування, автоматизації виробництва, інформаційних систем, що підтримують виробництво, «Przemysł 4.0» і проекологічну діяльності), що дозволяють досягти дуже хороших виробничих результатів. . У журі конкурсу входять представники таких компаній, як Bosch, Rafako, Rockwell Automation, Astor або American Tobacco. В цьому році в конкурсі брало участь 60 підприємств, які оцінювалися в 18 номінаціях. Серед фіналістів були заводи Danone, Kronospan і CCC.