Робото-цифрова мікроскопія True Digital Surgery: Інтерв’ю з головою та виконавчим директором Ейданом Фолі

На ринку медичного обладнання з’явився Роботизований цифровий мікроскоп Aesculap Aeos від True Digital Surgery та Aesculap. Система складається з роботизованої руки та цифрових дисплеїв, і компанія стверджує, що вона дозволяє хірургам досягти чудової візуалізації порівняно зі стандартними оптичними мікроскопами під час різноманітних складних хірургічних процедур.

Aesculap Aeos включає програмне забезпечення для допомоги у візуалізації, включаючи 3D-цифрову візуалізацію та настроювану функцію Режими зображення, яка дозволяє хірургу доповнювати побачене, щоб краще розпізнати тканину або структуру, що цікавить. Функція 10-кратного оптичного збільшення та флуоресцентне підсвічування також допомагають у отриманні зображень.

У розпал пандемії система також надає хірургам більший захист, оскільки багато співробітників можуть переглядати дисплеї одночасно і під час носіння громіздких ЗІЗ, таких як захисні щити, на відміну від звичайних хірургічних мікроскопів. Платформа також дозволяє уникнути необхідності хірургам ненависно нахилятися або присідати, а отже, допомагає їм запобігати болю в спині, які часто пов’язані з довгими годинами проведення операції.

Представляємо інтерв’ю з головою та виконавчим директором True Digital Surgery Ейдан Фолі (Aidan Foley) про систему Aesculap Aeos.

Будь ласка, дайте нам загальний огляд системи та її особливостей.

Ейдан Фолі, справжня цифрова хірургія: Aesculap Aeos ™ поєднує в собі посилену хірургічну візуалізацію та точні роботизовані рухи, щоб забезпечити нейрохірургам приголомшливі тривимірні види та дуже ефективний спосіб проведення операції. Однією з найрелевантніших функцій є відеодисплей хедс-ап, який допомагає об’єднати хірургічну бригаду, дозволяючи всім, хто працює в O.R. Щоб переглянути процедуру в 3D на моніторі з роздільною здатністю 4K. Дисплей TDS також знімає ергономічний стрес на хірурга, усуваючи необхідність оглядати окуляри, які вимагають від нього руху за допомогою мікроскопа. Aeos легко поєднує цифровий мікроскоп, флуоресцентну візуалізацію, робототехнічну руку із шестиградусною свободою та безліч засобів дистанційного керування – все це в одному компактному мобільному візку. Крім того, роботизовані функції, які включають попередньо встановлені місцеположення, які називаються WayPoints, дозволяють автоматичне переміщення камери в попередньо встановлені місця. Функція Lock-to-Target дозволяє вручну регулювати положення мікроскопа, зберігаючи фокус на хірургічній точці, що представляє інтерес. Хірурги також можуть поєднувати тривимірні види поверхні та невидимі структури, використовуючи розширені можливості флюоресцентної візуалізації Aeos.

Які переваги цифрової мікроскопічної системи порівняно з традиційною оптичною системою?

Ейдан Фоулі: Ескулап Aeos долає критичні обмеження традиційних оптичних систем. Перш за все, цифрова мікроскопія Aeos використовує обробку зображень HDR. Цей розширений зоровий діапазон збільшує здатність хірурга одночасно бачити як світлі, так і темні деталі, що є критичним для візуалізації глибоких порожнин, типових для хірургії мозку. Крім того, Aeos усуває необхідність для хірурга дивитись безпосередньо в окуляри мікроскопа, що може вимагати від голови хірурга перебування в дуже не ергономічних положеннях і призвести до тривалого болю в спині.

Як система сприяє хірургічному втручанню в контексті пандемії COVID-19?

Ейдан Фолі: У нинішніх умовах COVID-19 використання засобів індивідуального захисту або ЗІЗ може бути вирішальним. Це ще одна область, де оптичні мікроскопи знаходяться у невигідному положенні. Хоча хірурги не можуть носити маски для обличчя при використанні оптичного мікроскопа, система Aeos дозволяє їм це робити без проблем.

Хірурги часто можуть відчувати біль у спині після довгого дня операції. Як система допомагає з хірургічною ергономікою?

Ейдан Фоулі: Біль у спині є проблемою для хірургів, які іноді годинами стоять за операційними столами, і тому це питання серед хірургів, які використовують операційні мікроскопи. Система Aeos в цьому відношенні змінила ігри, оскільки вона використовує хедс-дисплей замість традиційних окулярів мікроскопа, що дозволяє хірургу розташувати голову в зручному та ергономічному положенні протягом усієї хірургічної процедури.

Розкажіть, будь ласка, про вашу співпрацю з Aesculap, Inc.

Ейдан Фолі: Ескулап – це високоповажна компанія з виробництва медичних виробів, історія якої налічує понад 150 років. Це підрозділ Б. Брауна, відомої глобальної організації, заснованої в 1839 році. Вони є нашим глобальним партнером з питань нейрохірургії, ЛОР та хребта. Крім того, їхні тривалі стосунки дали внесок, який допоміг TDS вдосконалити багато аспектів системи Aeos і буде продовжувати це робити протягом багатьох наступних років.

Нові методи обробки зображень TDS покращують динамічний діапазон, розрізнюють клінічно цікаві кольори та покращують адаптацію до постійно мінливих сценових умов. Поєднання досвіду TDS у галузі цифрової обробки зображень, робототехніки та технологій відображення з клінічним досвідом Ескулапа призвело до справді видатних результатів. 3D-зображення на моніторі Aeos heads-up 4K є корисним у мікрохірургії, про що свідчать останні успіхи продажів проти великих добре відомих гравців хірургічного мікроскопа.